Kalendarium

18
LIS
19
LIS
19
LIS
kalendarz...

Termomodernizacja

Informacja MKiDN | Informacja CEA

Termomodernizacja budynku szkoły oraz zakup instrumentów i wyposażenia dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura szkolnictwa artystycznego

czytaj więcej...

Historia

1 X 1946 roku w Opolu zainaugurowano działalność Miejskiej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Jednym z głównych orędowników utworzenia szkoły był Tadeusz Kwietniewski, pełniący wówczas obowiązki naczelnika Oddziału Szkolnego Zarządu Miejskiego. W ramach ośmioletniego cyklu nauczania przewidywano trzyletni kurs niższy i pięcioletni kurs średni...
czytaj więcej...

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach w PSM prosto do swojej skrzynki Email - zapisz się do naszego Newslettera.
Dodaj

Konkursy

XI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Dziesięciolatków

∙ Data:
2018-11-22 09:00

∙ Miejsce:
Sala koncertowa PSM I i II stopnia w Opolu


X Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Dziesięciolatków

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas fortepianu SM I st., urodzonych w roku 2008. Program konkursu umożliwia uczestniczenie szerokiej grupie uczniów. Konkurs stwarza możliwość porównania poziomu gry na fortepianie uczniów z jednego rocznika oraz promocję utalentowanych uczniów, jest również znakomitą formą doskonalenia zawodowego dla nauczycieli.


HARMONOGRAM

Godz. 09.00 – 10.30

1. Julia Jankowska                                       PSM I i II st. Jastrzębie Zdrój
2. Joanna Maja Jasnowska                          POSM I st. im. E. Młynarskiego w ZPSM nr1 Warszawa
3. Maksymilian Juszczyk                              PSM I i II st. im. F. Chopina Opole-Filia
4. Alicja Karcz                                              OSM im. I. J. Paderewskiego Kraków
5. Kornel Klóska                                           POSM I st. im. H.  Wieniawskiego Poznań
6. Maria Kolary                                             SM I st. Wieliczka
7. Zuzanna Krystian-Browalska                  OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego Gdańsk
8. Damian Leśniewski                                 PZSM im. A. Rubinsteina Bydgoszcz
9. Solomiia Melys                                        PSM I i II st. im. S. Moniuszki Jelenia Góra
10. Mateusz Nowak                                     OSM im. I. J. Paderewskiego Kraków
11. Walter Nowak                                        PSM I i II st. Zgorzelec
12. Judyta Pazgan                                        PZSM Wieliczka

Godz. 10.30 – 11.00 – przerwa

Godz. 11.00 – 12.30

13. Piotr Pączkowski                                   PSM I st. Lubin
14. Wiktor Pelc                                            PSM I i II st. im. M. Karłowicza Zielona Góra
15. Wiktoria Petynka                                   ZPSM nr 1 Warszawa
16. Zuzanna Piątek                                      PSM I i II st. im. W. Lutosławskiego Nysa
17. Katarzyna Radwańska                           OSM im. I. J. Paderewskiego Kraków
18. Anna Rodzeń                                         PSM I i II st. im. F. Chopina Opole-Filia
19. Gabriela Skibińska                                PSM I i II st. Stargard
20. Dobromir Sobierajski                            OSM I i II st. im. F. Chopina Bytom
21. Kinga Szablińska                                   OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego Gdańsk
22. Dymitr Szostak                                      OSM I st. im. I. J. Paderewskiego Kraków
23. Laura Świechowska                               ZPSM im. M. Karłowicza Kraków
24. Lena Tomczak                                        PSM I i II st. im. J. Zarębskiego Inowrocław

Godz. 12.30 – 13.00 – przerwa

Godz. 13.00 – 14.30

25. Aleksandra Wawrzyniak                            POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego Poznań
26. Emilia Wybraniec                                      ZPSM im. S Moniuszki Bielsko-Biała
27. Szymon Żegleń                                          PSM I st. im. L. Różyckiego Myślenice
28. Łucja Aftowicz                                           ZSM im. M. J. Żebrowskiego Częstochowa
29. Stefania Boguska                                       PSM I i II st. im. S. Moniuszki Jelenia Góra
30. Violetta Borecka                                        POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego Poznań
31. Anna Bugaj                                                SM I st. nr 1 im. S. Wiechowicza Kraków
32. Zofia Büning                                              OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego Wrocław
33. Tymoteusz Drozd                                       PSM I st. im. F. Chopina Miastko
34. Filip Dubaniewicz                                      SM I st. nr 2 przy ZS nr 9 Wrocław
35. Zofia Friedrich                                           PSM I st. im. P. Świerca Krapkowice
36. Bartosz Frydel                                            PSM I i II st. im. F. Chopina Opole
37. Marta Irzykowska                                      POSM I st. nr 1 Poznań

Godz. 16.15 – Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników konkursu

Godz. 16.30 – Muzyczna niespodzianka

Godz. 16.45 – Ogłoszenie wyników i koncert laureatów

 

 

 

 



KONTAKT

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu
ul. Strzelców Bytomskich 18
45-084 Opole
Telefon / Fax: 77 454 23 18
Telefon / Fax: 77 454 52 15
E-mail: sekretariat@psmopole.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY




Wyślij wiadomość