Programy MKiDN

Prace remontowe uzupełniające Termomodernizację oraz stopniowa wymiana niezbędnego instrumentarium i wyposażenia

W roku 2018 Szkoła pozyskała środki finansowe z MKiDN z programu Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego. Dzięki tej dotacji możliwe było wykonanie bardzo pilnych i ważnych prac remontowych instalacji hydrantowej i wodno-kanalizacyjnej. Udało się także zakpuić nowy obój oraz mikrofony i ekrany akustyczne do sali koncertowej. Realizację zadania wsparła finansowo także niezawodna Rada Rodziców działająca przy Szkole.

W ramach zadania wykonano:

1. Remont instalacji hydrantowej w całym budynku, tj.:

a) rozdzielono instalację wody użytkowej i hydrantowej

b) wymieniono wszystkie hydranty, a także doprowadzono instalację hydrantową do sali gimnastycznej

c) zamontowano hydrofornię w celu utrzymania prawidłowego ciśniwnia wody w hydrantach

2. Remont instalacji wodno-kanalizacyjnej w łączniku i w sali gimnastycznej, tj.:

a) wymieniono piony wodne i kanalizacyjne

b) wymieniono wszystkie urządzenia sanitarne w klasach łącznika

c) wymieniono wszystkie sanitariaty w sali gimnastycznej

d) zamontowano podgrzewacze ciepłej wody w łączniku

e) zmodernizowano węzeł wodomierzowy

f) wymieniono część instalacji wodnej w węźle wodomierzowym i cieplnym

3. Zakupiono instrument muzyczny - obój

oraz wyposażenie sali koncertowej - mikrofony i ekrany akustyczne

Prace remontowe uzupełniające Termomodernizację budynku Szkoły oraz zakup instrumentów i wyposażenia dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zakup instrumentów muzycznych

Termomodernizację budynku szkoły oraz zakup instrumentów i wyposażenia dofinansowano ze środków MKiDN w ramach projektu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura szkolnictwa artystycznego.

W roku 2015 Szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków MKiDN w kwocie 130 tys. zł na realizację zadania pt. "Zakup instrumentów muzycznych" w ramach programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura szkolnictwa artystycznego. Środki te wykorzystano na zakup fortepianu z pokrowcem z przeznaczeniem do użytku w sali kameralnej oraz saksofonu barytonowego na potrzeby kwartetu saksofonowego i big-bandu. Udało się zakupić profesjonalne, japońskie instrumenty, które z pewnością posłużą Szkole przez długie lata. Zakup tych instrumentów wsparła także Rada Rodziców działająca przy Szkole.

Zdjęcia zakupionego fortepianu i saksofonu:

Termomodernizacja budynku szkoły oraz zakup instrumentów

Termomodernizacja budynku bocznego szkoły zrealizowana w 2013 roku:

Zakup wyposażenia zrealizowany w 2013 roku:

Zakup instrumentów i akcesoriów zrealizowany w 2013 i 2014 roku: