Ankieta dla NAUCZYCIELI

Koleżanki i Koledzy

Nauczyciele PSM Opole


Ankieta dla nauczycieli : Nauczanie on line 2020


            Za nami niezwykłe trudny czas nauki zdalnej. Wszyscy mamy nadzieję że będzie to pierwszy i ostatni taki semestr. Rozpoczął się nagle z dnia na dzień i nikt nie był przygotowany do tego co nastąpiło. Nie mieliśmy procedur, sprzętu, doświadczenia. A jednak poradziliśmy sobie.


            Nie mamy jednak pewności czy epidemia nie powróci w tej lub innej formie, i czy znowu pewnego dnia nie przyjdzie nam zasiąść przed komputerami. Dlatego chcemy się odpowiednio przygotować, wdrożyć rozwiązania informatyczne, zaplanować system szkoleń, tak aby ewentualny następny czas nauczania zdanego był lżejszy, bardziej przyjazny, efektywniejszy dla nas i naszych uczniów. 


            Prosimy Was zatem o wypełnienie krótkiej ankiety, w której możecie podzielić się z nami swoimi doświadczeniami o obserwacjami z nauczania on line. Zajmie Wam to nie więcej niż 2 minuty.

            Ankieta jest anonimowa, chociaż gdyby ktoś chciał podzielić się z innymi swoją przydatną w tym obszarze wiedzą – może w ostatnim punkcie się podpisać :) Podobną ankietę skierowaliśmy też do naszych uczniów. Prosimy, zachęćcie ich także do jej wypełnienia. Byłoby świetnie gdyby udało się zabrać dane jeszcze przed wakacjami.


Pozdrawiam wszystkich


Dariusz Kownacki


przewodniczący zespołu do spraw przygotowania Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu na wypadek potrzeby kontynuacji nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.