OPOLSKI BANK TALENTÓW

Miejsce: Państwowa Szkoła Muzyczna w Opolu / Filharmonia Opolska im. J. Elsnera w Opolu

Data rozpoczęcia: 8.09.2020 r.

Data zakończenia: 16.09.2020 r. 


Opolski Bank Talentów to pierwszy tego typu program w Polsce. Partnerem programu jest Fundacja PZU. Jego celem i misją jest odnalezienie najbardziej uzdolnionych artystycznie młodych muzyków pochodzących z Województwa Opolskiego oraz zapewnienie im pomocy w budowaniu kariery. Udział w zajęciach Banku Talentów stwarza możliwość nawiązania kontaktu z artystami o międzynarodowej renomie oraz udziału w zajęciach z zakresu m.in. podstaw komunikacji medialnej, budowania marki własnej, PR-u i rozwoju osobistego, współpracy z mediami, spotkań z dziennikarzami, warsztatów producencko - kompozytorskich, prawa autorskiego czy fizjoterapii dla optymalizacji wyników pracy z instrumentem. Partnerem programu jest Fundacja PZU.


Poprzez swoją działalność Fundacja dąży do wyrównania szans społecznych wyróżniającej się pod względem umiejętności muzycznych młodzieży. Program skierowany jest do wybitnie utalentowanej młodzieży w wieku od 12 do 21 roku życia z całego Województwa Opolskiego. UDZIAŁ W PROGRAMIE JEST DARMOWY. Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.banktalentow.com w zakładce aplikuj.


Pedagodzy oraz wykładowcy to artyści związani z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz znani powszechnie eksperci oraz dziennikarze radiowi czy telewizyjni.


Organizatorem warsztatów jest Fundacja Master Art mająca na koncie organizacje ogólnopolskiego programu e-Bank Talentów w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura w Sieci". Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym programu jest Jakub Dubik, należący do grona najzdolniejszych wiolonczelistów młodej generacji w Polsce.


Program został dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Samorządu Województwa Opolskiego, BMW SIkora, Powiatu Krapkowickiego, ZAIKS.


Partnerzy: Fundacja PZU, Samorząd Województwa Opolskiego, BMW Sikora, ZAIKS, Yamaha Music Polska, Larsen Strings Danmark. 


Strona Fundacji: www.banktalentow.com

Facebook fundacji: @fundacjabanktalentow